maktabi
14 مرداد 1401 - 15:55

امام جمعه یزد: برای استفاده از آب باران برنامه‌ریزی داشته باشیم

امام جمعه یزد با بیان اینکه مسیر رودخانه یزد احیا شود، گفت: برای استفاده از آب باران برنامه‌ریزی داشته باشیم.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) اظهار داشت: فرصت حضور در مجالس عزاداری امام حمسین(ع) برکت بزرگی برای ماست که باید سعی کنیم از آن نهایت بهره را ببریم.

خبرگزاری تسنیمیزدیزدوی خاطرنشان کرد: در واقع حضور در مجالس حضرت اباعبدالله(ع) ما را برای حضور در مسیر آن حضرت و پیروی از ایشان بیمه می‌کند و با همین مجالس خود را از آسیب‌های این مسیر دور می‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد ادامه داد: یکی از موضوعات بسیار مهمی که در جامعه اسلامی ما باید به آن توجه شود و در واقع یکی از مهمترین اهداف قیام امام حسین(ع) هم بود، امر به معروف و نهی از منکر است.

ناصری یزدی با تاکید بر اینکه جوامع مختلفی در قرآن کریم به دلیل ترک این دو فریضه مهم نهی شده‌اند عنوان کرد: قوم یهود و بنی اسرائیل در چند آیه قرآن ملعون شمرده شده‌اند و دلیل این لعن که هم به علمای آنها و هم به مردمشان برمی‌گردد نبود این دو فریضه بسیار مهم بوده است.

امام جمعه شهرکرد: حوادث سیل نشان داد آمادگی لازم در بحران‌ها وجود ندارد

امام جمعه شهرکرد: حوادث سیل نشان داد آمادگی لازم در بحران‌ها وجود نداردخسارت 800 میلیارد ریالی سیل در کاشان/ بیشترین خسارت در گلستان‌های گل محمدی ثبت شد

خسارت 800 میلیارد ریالی سیل در کاشان/ بیشترین خسارت در گلستان‌های گل محمدی ثبت شدهشدار درباره وقوع سیلاب در تهران/ آماده باش از شنبه تا دوشنبه

هشدار درباره وقوع سیلاب در تهران/ آماده باش از شنبه تا دوشنبهامام جمعه یزد با بیان اینکه آیات زیادی در قرآن کریم در این رابطه داریم گفت: به عکس این موضوع، در آیات قرآن بهترین امت را امت اسلام معرفی کرده چرا که امر به معروف و نهی از منکر در این امت وجود دارد.

وی به تلاش برخی افراد در داخل کشور برای ترویج بی‌حجابی و بدحجابی ادامه داد: متاسفانه در برابر این افراد برخی هیچ توجهی انجام نمی دهند و حتی به آن دامن هم می زنند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد اهانت به بانوی محجبه یزدی که اقدام به امر به معروف و نهی از منکر در قطار کرده بود اشاره کرد و گفت: علاوه بر شخص بدحجاب، رئیس قطار و مامور پلیس هم این فرد را اذیت کردند و اگر این موضوعات باب شود خدا می‌داند که استکبار چه فسادهایی در جامعه ایجاد می‌کند.

ناصری یزدی خاطرنشان کرد: چطور ممکن است در کشورهایی از جمله فرانسه حجاب ممنوع است و کسی مثلا برای حضور در مدارس حق داشتن حجاب را ندارد و کسی به آن ایراد نمی‌گیرد ولی ما نباید در کشورمان قانون حجاب داشته باشیم؟ این توطئه استکبار است که بدحجابی و بی‌حجابی را در جامعه ترویج کند.

امام جمعه یزد به سیل یزد اشاره کرد و گفت: این سیل با خسارت‌های زیادی همراه بود و مسئولان و گروه‌های جهادی و همه به میدان آمادند تا با این سیل مقابله کنند.

وی ادامه داد: بارها نسبت به این موضوع هشدار داده شده که باید برای این سیلاب پیش‌بینی صورت پذیرد و راه‌ها و مسیل‌ها را مشخص کنیم تا جلوی خسارات در سیل‌های مشابه احتمالی گرفته شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد بیان کرد: باید تمام توان را به‌کار بگیریم که از این آب‌ها استفاده لازم صورت پذیرد و جهاد کشاورزی در حوزه آبخیزداری برای جلوگیری از هدر رفت این آبها برنامه‌ریزی و اقدام لازم را انجام دهد.

انتهای پیام/781/ح

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 536809