maktabi
07 فروردین 1402 - 10:36

افزایش ۴۵درصدی سفرهای نوروزی به استان اردبیل/ سفرای کشورهای اکو به اردبیل سفر می‌کنند

استاندار اردبیل با اشاره به افزایش ۴۵درصدی سفرهای نوروزی به استان در مقایسه با سال گذشته، از آغاز جدی برنامه‌های رویداد اردبیل ۲۰۲۳ در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، سیدحامد عاملی صبح امروز در نشست هماهنگی رویداد اردبیل ۲۰۲۳ -پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو- اظهار کرد: استان اردبیل نوروز امسال، ۴۵درصد بیش‌تر از نوروز سال گذشته میزبان گردشگران بوده است و از حیث رشد حضور گردشگران جزو ۵ استان اول کشور قرار داریم.

وی افزود: از ۱۶ اسفند تا ۶ فروردین، ۵۵۱هزار تردد در مبادی ورودی استان اردبیل ثبت شده است و امسال تردد نسبت به مدت مشابه سال قبل که حدود ۳۷۹هزار تردد ثبت شده، ۴۵درصد افزایش داشته‌ایم.

برنامه‌های اصلی رویداد اردبیل ۲۰۲۳ در سال جاری برگزار می‌شود

استاندار اردبیل تصریح کرد: با توجه به این‌که، روزهای ابتدایی رویداد اردبیل ۲۰۲۳ در فصل زمستان قرار داشت، برنامه اصلی و محوری برای این رویداد از آغاز سال جدید در نظر گرفته شده بود و در سال ۱۴۰۲، کمیته‌های ۶گانه به برگزاری برنامه‌ها در حوزه‌های مربوط اقدام خواهند کرد.

وی بیان کرد: در یکی از اصلی‌ترین برنامه این رویدادی بین‌المللی نیز، استان اردبیل میزبان سفرای کشورهای عضو اکو خواهد بود تا در حوزه‌های مختلفی از جمله سرمایه‌گذاری و... نسبت به تعامل و هماهنگی اقدامات لازم صورت گیرد.

ضرورت تعریف برنامه‌های استانی، ملی و بین‌المللی برای رویداد اردبیل ۲۰۲۳

عاملی همچنین تعریف برنامه‌هایی با ماهیت استانی، ملی و بین‌المللی از سوی دستگاه‌ها و کمیته‌های مربوط رویداد اردبیل ۲۰۲۳ را لازم دانست و ادامه داد: در همین راستا باید روزهای شاخص برای اجرای برنامه‌ها انتخاب شود.

وی افزود: برگزاری برنامه‌هایی در کشورهای عضو اکو نیز همزمان با روز اردبیل و معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان حائز اهمیت است.

استاندار اردبیل گفت: اعلام جزئیات برنامه‌های تعیین‌شده برای افتتاحیه رویداد اردبیل ۲۰۲۳ در ششم، هفتم و هشتم اردیبهشت و همکاری صداوسیما در پوشش رسانه‌ای آن در سطح ملی مورد تأکید است.

پایان پیام/۳۷۲۷/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1111866